Ay’ın 28 günlük Döngüsündeki Burç Yerleşimlerini Takip Etmek

Ay’ın 28 günlük Döngüsündeki Burç Yerleşimlerini Takip Etmek

Bu yazımda bize en yakın göksel cismi olan Ay’ın 28 günlük döngüsünde hangi burçta olduğunu takip ederek hayatımıza nasıl pozitif katkı sağlarız bundan bahsedeceğim.

Ay, Güneş Sistemimizdeki en hızlı hareket eden gök cismidir. Zodyak’ın her burcunda ortalama 2,5 gün geçirir ve 28 günlük bir döngüyü izler.

Ay’ın döngüleri, bir dişinin adet döngüsüne çok benzer , ancak sezgisel güçlerini farkında olan erkekler de Ay’ın etkilerini hissederler. Okyanusun gelgitleri gibi kendi vücudumuzdaki su da Ay’dan da etkilenir. Çünkü enerjinin ve duyguların depolandığı yer sudur, bu yüzden Dolunay gecesi duygularımızı her zamankinden daha güçlü hissedebiliriz. Ayrıca, Dolunay, tamamlanma veya bitiş anlamına da gelir. 

Yeni Ay gecesi, Ay karanlık olduğunda ve henüz görünmediğinde, içe dönme ve niyetlere odaklanma zamanıdır. Ay yeniden dolduğunda yeşerecek ve çiçek açacak tohumları ekme zamanıdır. Yeni Ay, iç gözlem ve içeri dönmek için bir fırsattır. Bu, iç dünyanızı araştırmanın ve hayatınız için gerçekten neyi tezahür ettirmek istediğinizi anlamanın zamanıdır.

Enerjinizi Ay’ın titreşimiyle senkronize ettiğinizde, yalnızca duygularınızla daha uyumlu hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda daha sezgisel yönünüzle uyum içinde titreşebileceksiniz.

Ay, on iki burçtan birinde olduğunda, enerjide ince bir değişiklik yayar ve bu enerjiler, hayallerinizdeki yaşamı tezahür ettirmek ve yaratmak için kullanılabilir.

Ay en uygun bir konumundayken bunu farkındalıkla kullanarak ritüeller ve planlar yapmak ve hedefler belirlemek, kendi gizli sihir kaynağınıza dokunmak gibi olabilir. Ay tamamen büyülüdür ve onun enerjilerini kullanmayı öğrendiğinizde, ruhunuzun derinliklerine erişebileceksiniz.

Gelin şimdi 28 günlük döngüde tek tek Ay hangi burçta hangi etkileri bize sunuyor inceleyelim ;

Ay Koç Burcunda

Ay Koç burcundayken, işler ve projeler başlatmak için mükemmel bir zamandır. Ay bu burçtayken işler çabuk olma eğilimindedir, bu yüzden hedeflerinize ulaşırken bunu kesinlikle kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Öfke, Ay buradayken yükselebilir, özellikle Güneşiniz de bir ateş burcundaysa, düşüncelerinizin ve duygularınızın farkında olup ve pişman olacağınız hiçbir şey söylememeye çalışın. Kendinizi öne sürmeniz ve yepyeni projelere adım atmanız gerekiyorsa, Koç’taki Ay kesinlikle ihtiyacınız olan tüm cesareti oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ay Boğa Burcunda

Ay Boğa burcundayken sonuna kadar gidebileceğininiz işlere ya da projelere başladığınızdan emin olmanız gerekir. Ay bu burçtayken bir işi ya da finansal yatırımı başlatmak, uzun ömürlü yatırım ve kar açısından da son derece elverişli olabilir. 

Değişiklik yapma konusunda zor bir dönemdir, bu nedenle buna karşı savaşmak yerine akışta devam etmeyi seçin ve Ay’ın burç değiştirmesini bekleyin. Duyusal algılar açısından baktığımızda, Ay Boğa burcundayken, özellikle tat alma duyusu da artar. Bu, şık bir restoranda bir gece planlamak ya da en sevdiğiniz ikramların tadını çıkarmak için mükemmel bir zamandır.

Ay İkizler Burcunda

Ay İkizlerdeyken akışta gitme ve değişmeye açık olma zamanıdır. Ay bu burçtayken zihinsel uyarım ve daha karmaşık sorunlara kısa yollar ya da çözümler bulmak da daha kolay olabilir. Ay İkizlerdeyken eğlenceli zamanlar, sosyal etkinlikler ve çevre edinme fırsatları da eğlenceli ve canlı olacaktır. Bilgi, Ay bu yerleşimde olduğunda açığa çıkabilir, bu yüzden bu enerjiyi kesinlikle gerçekleri bulmak, yeni şeyler öğrenmek ya da önemli görüşmeler planlamak için kullanabilirsiniz. Yazarlık ve iletişim için çalışanlar, Ay İkizlerdeyken de en iyi fikirlerinin ve ilhamlarının ortaya çıkarma fırsatını bulabilirler. Bu fırsatları iyi değerlendirmek yararınıza olacaktır.

Ay Yengeç Burcunda

Ay Yengeç’te olması duygusal bir zamandır. Duygulara daha kolay erişilebilir ve sezgiler de bu gecelerde güçlü hissedilebilir. Bu, kendinizle ve başkalarıyla olan ilişkilerinizle iletişim kurmanın mükemmel bir zaman olmasını sağlar. 

Ay Yengeç burcundayken, biriyle yakınlık kurmanın ya da daha yakın bir bağ oluşturmanın tam zamanıdır. Ay bu yerleşimdeyken başkalarını beslemek ve onlara bakmak için güçlü bir istek de vardır. Aynı zamanda, ev ya da aile içindeki konulara ve yönelmek için de mükemmel bir zamandır.

Güne Dair İpucu !!! Bu yazıyı yazdığım 23 Mart günü ve ertesi için yeni bir şeyi gerçekleştirmek için ilahi yardım alacağınız zamanlardır. Ay 24-25 derece Yengeçte olacak ve bu sebeple bugünleri iyi değerlendirmenizi temenni ediyorum.

Ay Aslan Burcunda

Ay Aslan burcundayken, en yüksek benliğinize, arzularınıza, hayallerinize ve dileklerinize odaklanma zamanıdır. Ego benliği, Ay bu burcun içindeyken yükselebilir, bu nedenle ruhunuzla uyumlu olmayan tüm düşünce ve duyguların bilincinde olmak önemlidir. Ay Aslan burcundayken aşırılıktan kaçınmak da önemlidir. Bu, yemeğe, harcamaya ve ayrıca duygularınıza aşırı düşkünlüğü getirebilir. Ay Aslan burcundayken, aynı zamanda bir sunum yapmak ya da bir performans için gösteri düzenlemek için de mükemmel bir zamandır.

Ay Başak Burcunda

Ay Başak burcundayken sağlık randevuları ayarlamak, rutin detay işleri ile ilgilenmek ve organize olmak için mükemmel bir zamandır. Ayrıntıların çok dikkat gerektirdiği karmaşık görevler üzerinde çalışmaya başlamak için de mükemmel bir zamandır. Ay Başak burcundayken başkalarına ve kendinize karşı eleştirel ya da aşırı yargılayıcı olabilirsiniz. Bu yüzden buna dikkat etmeye çalışın. 

Ay Başak burcundayken duygular yükselirse, olayları ve konuları rasyonalize etmek en iyisidir. Çünkü bu konumda zihin güçlüdür, ancak bu yerleşimde hassas ve dokunaklı olunabileceği için, kalbin çağrılarını da kulak vermelisiniz. Sezgisel gücünüzü aldığınız kararlarda kontrol için kullanabilirsiniz

Ay Terazi Burcunda

Ay Terazi burcuna girdiğinde, ödün vermek ya da dengeli ortaklıklar yaratmaya odaklanmak için mükemmel bir zamandır. Ayrıca, çatışmaları çözmek ve sevdiklerinizle zor zamanları telafi etmek için çok iyi bir zamandır. Birisiyle uzlaşmaya ya da anlaşma yapmaya çalışıyorsanız, Ay Terazi burcundayken bunu yapmak, dahil olan tüm taraflar için adalet ve denge sağlayacaktır. 

Ay Terazi burcundayken başkalarının bakış açılarını görmek daha kolay olduğundan, kararlar vermek ya da bazı şeylere güçlü taahhütler vermek zor olabilir. Bu gecelerde sosyal toplantılar da uyumlu olacaktır.

Ay Akrep Burcunda

Sezgisel yeteneklerinizi geliştirmek, Ay Akrep’teyken ruhsal olan her şeyle bağlantınızı güçlendirmek için mükemmel bir zamandır. Aynı zamanda ruhunuzun daha derin, daha karanlık kısımlarını derinlemesine düşünmenin zamanıdır. Kendi enerjinizi değerlendirmek ve yansıtmak için, Ay bu yerleşimdeyken yalnız gibi hissetmek ya da sırlara gömülmek isteyebilirsiniz. Ay Akrep’teyken duygular da çok yoğun ve hatta güçlenmiş olabilir, bu yüzden çok fazla pesimist olmamaya çalışın. Bu gecelerde cinsel arzular da artabilir.

Ay Yay Burcunda

Ay Yay burcundayken macera ve seyahat etme arzusu güçlüdür. Bu zamanı öğrenmek, keşfetmek ve hayal gücünüzün özgür olmasına izin vermek için kullanın. Bu, fikirleri genişletmek, bir şeyler büyütmek ve bir şeyler yaratmak için mükemmel bir zamandır. Aslında, Ay bu burçtayken, her alanda genişleme ve büyüme görülebilir. Ay Yay burcundayken felsefe çalışmaya başlamak ya da metafizik konuşlarını keşfetmek için de mükemmel bir zamandır. Ay bu işarete girdiğinde havada bir iyimserlik olur, bu yüzden kesinlikle bu enerjiyi kendi yararınıza kullanmanız iyi olacaktır.

Ay Oğlak Burcunda

Ay Oğlak burcundayken, hayatınıza yapı ve düzen getirmek için mükemmel bir zamandır. Oğlak burcundaki Ay aynı zamanda yeni sorumluluklar üstlenmeyi de tercih eder, bu nedenle yeni bir iş üstlenmek ya da hayatınızda güçlü kararlar vermek için de mükemmel bir zamandır. Aynı zamanda kurumsal yaşantınızda yeni atılımlar ve terfiler ya da kendi işinizi kurmak için oldukça uygun bir zamandır. 

Ay bu burçtayken, kesinlikle büyük hayaller kurmaktan ve gerçekten arzuladığınız şeyin peşinden gitmekten korkmayın. Duygular bu gecelerde çekingen hissedebilir ve sizi ağırlaştıran ya da artık size hizmet etmeyen duyguları temizleme eğilimi yaşayabilirsiniz

Ay Kova Burcunda

Sizi geride tutan kuralları, sınırları ve kısıtlamaları yıkmanın ve tüm korkularınızı serbest bırakmanın zamanıdır. Ay Kova burcundayken, konfor bölgenizin dışına çıkıp hayallerinizin ve dileklerinizin peşinden gitmek için mükemmel bir zamandır. Ayrıca, teknolojiyle ilgili bir işi ya da bir şekilde geleneksel olmayan bir işi başlatmak için mükemmel bir zamandır. İnsanlar, Ay bu burçtayken asi hissetme eğilimindedir, bu yüzden bu enerjiye dikkat etmek gerekir. Ay Kova burcundayken özgürlük ve insan / hayvan haklarını savunmak için güçlü bir istek de vardır.

Ay Balık Burcunda

Ay Balık burcundayken, ruh nezaket ve sakinliğe ihtiyaç duyar. Bu, sanatsal ya da yaratıcı faaliyetlerde bulunmanın ve zihninizdeki sohbeti kapatmak için mükemmel bir zamandır. Etkili meditatif çalışmalar için harika zamanlardır.

Ay Balık burcundayken kalp güçlü bir şekilde konuşur, bu yüzden bu süre zarfında kesinlikle herhangi bir sezgisel ipucu görmezden gelmeyin. Eşzamanlılıkları takip edin. Duygular bu gecelerde hassastır, ancak bilinç ve ruhsal fikirlerin genişlemesi de güçlüdür. Bu süre zarfında kurban psikolojisinde olup kendinize acımaktan kaçının ve bu enerjiyi tutkularınıza gerçekten dokunmak için kullanın.

Ay, duygularımızı yönetir ve dünyada güvende ve rahat hissetmemiz için ihtiyaç duyduğumuz şeyleri temsil eder. Ay’ın enerjisini kullanmak, hayatınızı geliştirmek ve daha fazla açıklık getirmek için harika bir yoldur. Hayatınızdaki her aktiviteyi Ay’a göre koordine etmeniz zor olsa da, bazen önemli zamanlarda hangi enerjilerle uğraştığınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

Karma Astrolojisinde Ay’ın evrelerini hangi burçtaysa ve derecelerdeyse buna göre hesaplamalar yaparak en kaliteli zamanı bulabiliriz. Ben Karma Astrolojisi Analiz seans randevularımı Ay Durakları olarak bilinen bu burç yerleşimi ve derecelerine göre belirlemekteyim. Ama bu oldukça detaydır ve sadece hangi burçta olduğunu takip edip hayatınıza bu enerjiyi katarak da çok büyük fayda sağlayabilirsiniz. Ay’ın hangi burçta ve hangi evrede olduğunu görebileceğiniz web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Karma Astrolojisi ile gezegenlerin ve yıldızların enerjilerini hayatımıza pozitif katkı sağlayacak şekilde kullanabiliriz. Sadece geceleri yolumuzu aydınlatan bir Ay değil de her daim hayatımızı aydınlatan bir ışık olarak kullanmak bize bağlı. Umarım bunu seçersiniz her daim yolunuza ışık olur.

Unutmayın bu işte beraberiz…

Not: Ay burçlar arasında giderken bazen boşlukta olur. Bu süre zarfında Ay’ın enerjisi tam dolu olmadığı için büyük kararlar vermekten veya büyük yaşam değişiklikleri yapmaktan kaçınmak en iyisidir.

nihal altunsüzer
Yazar Hakkında

1978 Adana doğumlu, evli ve 2 çocuklu biriyim. 2022’de ailemle Amerika’ya taşındık. Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldum, 16 yıl yöneticilik yaptım. Profesyonel yaşam ve öğrenci koçuyum. 2022’de aile içi iletişim kitabımı yayımladım. Çalışmalarımı ve eğitimlerimi online sürdürüyorum.

Yorum yapın