Kitabım: Metaforik Hikâyeler Yazmak

Türkiye de benzeri olmayan yepyeni bir kitapla karşınızdayım.

Çocuklar için Zorlayıcı Davranışları Dengeye Getiren

METAFORİK HİKÂYELER YAZMAK

Bu kitap bir hikâye yazma kitabıdır. Hedef kitlesi ilk olarak anne babalardır, sonrasında öğretmenler, çocuklarla çalışan profesyoneller ve en genel hali ile çocukların büyüme süreçlerine katkı sağlamak isteyen herkestir. Çocuğa ve onun durumuna özel hikâyeler yazabileceğinizi size anlatmak için yazılmıştır.

Gelelim kitabın içeriğine; bu kitapta ise size ulaştırmak istediğim 3 farklı sihir bulunmaktadır. Kitabın sayfasını açtığınız anda aslında benden 3 dilek dilemiş oldunuz.

Özetle;

Kitabın yegâne amacı çocukların zorlayıcı davranışlarını eğlenceli ve sihirli bir şekilde nasıl dönüştüreceğinizi, nasıl dengeye getireceğinizi keşfetmenizi sağlamaktır. Özellikle son bölümde evrensel olarak tespit edilmiş zorlayıcı davranışlara yönelik örnek hikâyelerle, zorlayıcı davranışları nasıl ele alacağınızı göstererek bir kılavuz oluşturmak istedim. Bu hikâyeler genel olarak 3-8 yaş arası çocuklar için uygundur, ama sınırları olmayıp sonsuza uzanan hikâyelerin, kimleri etkisi altına alacağını bilemeyiz, değil mi? 5 yaş için yazılmış bir hikâye, bir yetişkini zaman makinesine bindirip kendi çocukluğuna götürebilir ve daha önce hiç açmadığı bir hazinenin kapağını açmasına sebep olabilir.

  • İlki, hikâyelerin neden bu kadar güçlü olduğu ve bunun üzerine yapılan bilimsel çalışmaların ne olduğunu öğrenme;
  • İkincisi aile içinde hikâye anlatmanın önemi ve Bağlanma Teorisi’ne katkısının ne olduğunu öğrenme
  • Üçüncüsü de -esas konumuz- metaforun gücü ile zorlayıcı davranışları dengelemenize yardım edecek etkili hikâyeler yazabilmeniz ve onları anlatabilmeniz için ipuçlarını öğrenme dileği. Kitapta, tüm anlatmak istediğimi bu 3 sihirli dileğinizin etrafında anlatıyor olacağım.

Hadi o zaman, hep beraber bu sihirli yolculuğa başlayalım…

kitabı satın almak için tıklayın.