Sezgisel Farkındalıkla Niyetleri Gerçekleştirmenin İpuçları

Bu yazımda özellikle Ay Döngülerini de kullanarak niyetlerinizi gerçekleştirme süreçlerinin ipuçlarından bahsediyor olacağım. Bu süreci ben sıklıkla kısa vadede gerçekleştirmek istediğim niyetlerim için kullanmaktayım. Söyleyebilirim ki sonuca bağlanmadan, akışa güven ve sürece tam katılımla şimdiye kadar hep niyetlerimi gerçekleştirdim. Umarım sizin süreçlerinize de katkısı olur. Hadi o zaman başlayalım;

Farkındalıklı Yaratım Süreci, geleceğinizi bilinçli olarak yaratma pratiğidir. Aslında hepimiz tüm bu gerçekliğin birlikte yaratıcılarıyız ve hepimiz bilinçli olarak arzu ettiğimiz şeyi yaratabiliriz. İlk adım, kontrolü ele almaya ve sorumluluğu kabul etmeye karar vermektir.

Çekim Yasası, yer çekimi yasası gibi gerçektir ve çalışıyordur. Sadece çok fazla her yerde söylendiği ve bazen de içi boşaltılıp başka noktalara çekildiği için size çok da gerçekmiş gibi gelmiyor olabilir. Ama deneyimlediğiniz zaman göreceksiniz ki tamimiyle gerçek ve tıkır tıkır işeyen bir süreçtir. Bu konuda yazılmış çok fazla kitap olmakla birlikte giriş seviye için ben size Aykut Oğut Evrenden Torpilim var ve E2 Sen Yeter ki İste Pam Grout kitaplarını önerebilirim. Sonra da Rezonans Kanunu Pierre Franckh okuyabilirsiniz.

Aşağıda yaşamanız gereken hayatta istediklerinizi farkındalıkla yaratmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçları vereceğim. Her adımda, yaratım sürecine yardımcı olması için görselleştirmeyi yani imgelemeyi kullanmanızı öneririm. Yaratımın mekaniğini anlamak, görselleştirmeye yardımcı olmak açısından oldukça önemlidir.

1. Niyetlerinizi Bilinçli Olarak Belirtin

Farkındalıklı yaratım sürecine başlarken, niyetinizi belirlemek en önemli adımdır çünkü fiziksel olarak istediğiniz şeyin tohumlarını bu aşamada ekersiniz. Akılda tutulması gereken en önemli şey, duygularınızın niyetinizle eşleşmesini sağlamaktır. Ruhunuzun niyetinizle aynı frekansta titreşmesini sağlamak için genellikle enerjik bir hazırlık gerekir. Aylık niyetlerin belirlenmesi için en iyi zaman Yeni Ay zamanıdır. Örneğin, bir sonraki yeni ay 8 Ağustos’ta. Bu tarihe kadar hazırlığınızı yapıp o gün başlayabilirsiniz.

2. Enerjiyi Birleştirin

Artık niyetinizi belirlediğinize göre, niyetinizin enerjisini oluşturma zamanı gelmiş demektir. Bunu kristaller ve bitkiler gibi doğal enerjik rehberlerin yardımını alarak yapabilirsiniz. Her şeyin olduğu gibi kristal ve bitkilerin de bir frekansı vardı. Bu frekansları niyetinizin enerjisi ile birleştirmek ya da yükseltmek için kullanabilirsiniz. Kristallere özel yazı yazmayı planlıyorum ama şimdilik evinizde olan herhangi bir kristal ile niyet enerjinizi güçlendirebilirsiniz. Öncesinde çalışacağınız mekanda adaçayı yakmanızı ya da epson tuzu ile duş almanızı önerebilirim.

3. Doğal Enerji Döngüleriyle Çalışın

Niyetinizin frekansını enerjisel matrise entegre etmek ve sonrasında fiziksel gerçeklikte yaratabilmek için doğal enerji döngüleri ile çalışmanızı tavsiye ederim. Dünyadaki en önemli doğal enerji döngülerinden biri aylık ay döngüsüdür. Ay döngüsünün dört ana aşaması vardır: Yeni Ay, İlk Dördün, Dolunay ve Son Dördün. Yeni Ay, niyetleri belirleme zamanıdır. İlk Dördün, niyetinizi fiziksel olarak tezahür ettirmek için gereken fiziksel işi yaptığınız zamandır. Dolunay, niyetinizin frekanslarını fiziksel gerçekliğe entegre etmeye yardım ettiğiniz zamandır. Son Dördün ise şimdiye kadar tezahür ettirdiğiniz her şey için minnettar olduğumuz zamandır. Bu süreçte yapılacak oldukça fazla destekleyici çalışma ve ritüel var. Bunları araştırmanızı öneririm.

Ağustos 2021 Ay’ın Evreleri

4. Fiziksel olarak enerji harcayın

Niyetinize fiziksel enerji kattığınız yer burasıdır. Buradaki püf nokta, uyguladığınız tüm fiziksel enerjinizi niyetinizin gerçekleşmesine odaklamaktır. Fiziksel enerjinizin niyetinize aktığını gözünüzde canlandırabilirsiniz. Niyetinizin tüm artan fiziksel enerjiden dolayı ağırlaştığını ve aynı ağaçtan düşen elma gibi ruhsal ve soyut düşünce aleminden fiziksel gerçekliğe yani kucağınıza düşmeye hazır olduğunu hayal edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte kuşkuya yer vermeden olumlu duygulara sahip olmak da önemlidir.

Örneğin, niyetiniz pozitifliği yaşamınıza çekmekse, tüm eski enerjilerden kurtulmak için evinizi ya da odanızı düzene sokmaya ve temizlemeye karar verebilirsiniz. Fiziksel olarak temizlik yapma ve aynı zamanda silme ve eski eşyaları atma eylemlerinde harcanan fiziksel enerjiyi de niyetiniz ile bağlayıp size pozitif hizmet etmeyen olay, kişi, eşya … gibi her şeyi hayatınızdan uzaklaştırmış olma ile eşleştirebilirsiniz. Bu adım en iyi şekilde İlk Dördün evresinde yapılmalıdır.

Bu adım son derece önemlidir. Farkındalıklı yaratım sürecinin tamamı, çoğunlukla ilahi dişi enerjiyle çalışan bir süreçtir. Bu adım ise, ilahi eril enerjiyi temsil eden fiziksel işi yapmak için kullandığımız enerji bütünleştirdiğimiz yerdir. Yani dişil ve eril enerji süreçlerinin bir araya geldiği çok önemli bir yaratım süreci evresidir. Böylelikle, fiziksel çalışmanın enerjilerini niyetinize entegre etmek, niyetin fiziksel gerçeklikte oluşmasına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. 

5. Şükür Enerjisinde olun

Minnettar olmak ve teşekkür etmek, niyetinize katkıda bulunan enerjileri akıtmanın bir yoludur. Durgun enerjiyi önler ve enerjisel akışı artırır. Ayrıca niyetlerinizi düzeltmenize de yardımcı olur. Dolayısıyla, duygularınızın olumlu durumun dışına çıktığını hissetmeye başladığınızda, kendinize neye minnettar olduğunuzu hatırlatın. Bu adım en iyi şekilde dolunay sonrası son dördüne giderken yapılır. (Şükür enerjisi ilgili yapılmış bilimsel çalışmaları içeren yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.)

Buradaki süreçleri deneyimlemenizi öneririm. Bu konu ile workshop açma niyetim var ama bu sürede siz denemek isterseniz sorularınız için benimle iletişime geçebilirseniz. Bunun için kendinizi aylık bir tezahür programına sokup bir çizelge ile takip ederseniz, bilinçli tezahür için en uygun süreci takip etmiş olursunuz. Çünkü bu süreç makbul olan yaşamınızdaki ilahi eril ve dişil enerjileri dengelemenize yardımcı olacaktır.

Sevgilerimle

Nihal

nihal altunsüzer
Yazar Hakkında

1978 Adana doğumlu, evli ve 2 çocuklu biriyim. 2022’de ailemle Amerika’ya taşındık. Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldum, 16 yıl yöneticilik yaptım. Profesyonel yaşam ve öğrenci koçuyum. 2022’de aile içi iletişim kitabımı yayımladım. Çalışmalarımı ve eğitimlerimi online sürdürüyorum.

Yorum yapın