Değişim kapıyı çalmak üzereyken

Hayatınız bu aralar pek keyifli değil mi yoksa? Bir takım kararlar, başlangıçlar, revizeler falan filan yapma döneminde misiniz?. Bu sebeple de ağırlıklı olarak olumsuz duygular içerisinde ne yaparım nasıl ilerlerim diye kara kara düşünmekte misiniz?

????Eğitimler öncesinde ben de bu tip zamanlarda, niye böyleyim ki, niye bana, hep mi bana der kızardım kendi kendime. Ama sonra anladım ki hayat her zaman keyifli olmuyor. Üzülüyoruz, sıkılıyoruz, tatminsiz hissediyoruz. Yani olumlu duygular olduğu gibi olumsuzları da yaşıyoruz.Ve anladım ki- üzücü ama size bunu söylemem lazım affedin- heep sonsuz keyif içinde bir hayat yok. Kimsenin yok ve olmayacak. Ve size bir sır vereyim mi hayatın güzelliği de işte burada yatıyor. İnsan olarak yaratıcı gücümüzü deneyimleme fırsatını işte bu olumsuz duygularla ortaya çıkarabiliyoruz. Nasıl geldi peki bu cümle size ‘ Hadi canım’ mı dediniz yoksa’ Nasıl yani dur bir okuyayım’ mı gerisini dediniz?
????Pek çoğumuz canı sıkkınken eyvallahsız olur, kaybedecek birşeyi yok gibi hisseder. Daha cesurdur karar almada, hiç alamadığı kararları alır. Ve olduğu kişinin olumsuz taraflarını irdelemeye başlar ve buldukları için yepyeni seçimler yapar. Çünkü o kadar kötü hisseder ki bundan daha kötü olamam herhalde deyip- artık ve bundan sonra- ile başlayan hayatının kararlarını alır ve farkında olmadan evrene yollar. Ve bunu otomatik olarak yapar bilinçsizce bu sebeple irdelemez, öncesini sonrasını düşünmez öylece karar alır. İşine çomak sokulmayan evren bu yalın ve özgür kararları alır ve hemen gerekli işlemleri başlatır. Çarklar dönmeye başlar ve pat! aldığın kararın meyvesi bir anda hayatında beliriverir. İşte bu an olumsuz duyguların sonudur artık. Çözülmüştür her şey, olmasını istediğin senindir.
????İşte bu sebeple bu tip zamanları sever oldum bunu farkettiğimden bu yana. Evet diyorum az kaldı bu uzun zamandır bekleyen, istediğim ama cesaret edemediğim bir takım kararların fırtına öncesi sessizliği. Telaşlanma, akışa güven yeni kararının hayatına katacaklarının heyacanına coşkusuna hazırlan. Çok yakında senin olacak. Sabret…
♻️Okuyunca ne hissettiniz bilmiyorum ama bir göz atın geçmişe en güzel değişimler hangi duygu hallerinizden sonra ortaya çıkmış. Oralarda bir şeyler bulup, bana hak verebilirsiniz. Hadi bakalım top sizde…

Sonsuz Sevgilerimle

Nihal

nihal altunsüzer
Yazar Hakkında

1978 Adana doğumlu, evli ve 2 çocuklu biriyim. 2022’de ailemle Amerika’ya taşındık. Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldum, 16 yıl yöneticilik yaptım. Profesyonel yaşam ve öğrenci koçuyum. 2022’de aile içi iletişim kitabımı yayımladım. Çalışmalarımı ve eğitimlerimi online sürdürüyorum.

“Değişim kapıyı çalmak üzereyken” üzerine 2 yorum

Yorum yapın