Author, Researcher, Self-Actualization Coach, Storytelling Skills Expert, Astrologer

I was born in Adana, Turkey, in September 1978. I’m married and have two sons and a cat. My life was shaped in Adana between the years of 1987 and 2022. Since January 2022, as a surprise life presented to us, I have been living in the United States with my family.

Aktif ve başarılı geçen bir öğrencilik hayatından sonra 2002 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Fizik Bölümünden mezun oldum. 2005 yılında yüksek lisansımı yine aynı üniversitenin İşletme bölümünde MBA yaparak tamamladım. 16 yıl kadar Gıda ve Elektronik sektörünün lider şirketlerinde yöneticilik yaptım.

2012 yılında başladığım kendini gerçekleştirme yolculuğum esnasında yerli ve yabancı oldukça fazla eğitim aldım ve kitap okudum. 1 yıl süren bir eğitim sonucunda Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimi alarak Koçluk yapmaya başladım. Bunun yanında yine aynı kurumdan Öğrenci Koçluğu Eğitimi de aldım. Joe Dispenza, Darel Rutherford, David R. Hawkins eğitimlerini aldığım ve kitaplarını okuyup esinlendiğim insanlardır.

Bunun yanında kişinin kendini tanımasına yönelik pek çok analiz eğitimi aldım. 2018 yılı içerisinde International Human Design School eğitimlerini tamamlamış bir Analistten Human Design (İnsan Tasarımı) Eğitimimi tamamlayarak analizleri yapmaya başladım. Yaşamının her döneminde hayatını strateji ve otoritesini göre yaşamak isteyen ve koşullanmışlıkların etkisini minimize ederek bu hayata geliş amacını yaşamak isteyenler için harika bir analiz olan HD analizi ile danışanlarıma hizmet verip harika sonuçlar almaktayız. 2018 -2021 yılları arasında Karma ve Drakonik Astroloji eğitimleri aldım. Her iki analizi de danışanlarımın isteği doğrultusunda uygulamaktayım.

2019 yılının Mart ayında kurumsal kariyerimi noktalayarak, 2014 yılında açmış olduğum çocuklar ve yetişkinlere yönelik merkezimdeki faliyetlerime odaklandım.

2019 Nisan Oyunlaştırma ve Hikayeleştirme eğitimleri aldım.

2020 Alanında Dünya ‘nın ileri gelen Hikayeleştirme Uzmanlarından ikisi olan Seth Godin‘ in yazar Bernadette Jiwa ile ortak gerçekleştirdiği Story Skills Workshop ‘una katılarak Hikayeleştirme‘ yi metadolojik olarak nasıl hayatımızda kullanabiliriz bunun üzerine altı haftalık bir eğitim aldım. Öğrendiğim eşsiz tekniklerle 2022 Ocak ayında Türkiye’de benzeri olmayan Aile İçi iletişimde Metaforik Hikaye Yazma Tekniklerinin yer aldığı kitabımı yayımladım.

2020 yılında başladığım, amacı gelişen “metapsişik araştırma” disiplinini izleyerek, ruhsal ve bilimsel nitelikli bilgileri araştırmak, geliştirmek ve insanlığın manevi gelişimine hizmet etmek olan Ergün Arıkdal Ruhsal Araştırmalar Enstitüsünden ‘Temel Seviye Ruhsal Bigiler Eğitimini ‘ tamamladım. Şu an hala ‘Uygulamalı Kendini Bilmek Eğtimine” devam etmekteyim.

Halen tüm çalışmalarımı, seanslarımı ve eğitimlerimi online sürdürmekteyim. Günlük paylaşımlarımla instagram hesabım @nihaltunsuzer , yazılarımla bu web sitemden faliyetlerime yoğun bir şekilde devam etmekteyim.

Bir gün bir yerde rastlaşmak dileğiyle…

Sevgiler,
Nihal.

For more information about me…

Contact me