Niyetle Hayatınızı İstediğiniz gibi Yaratmak

Hayatınızı değiştirmenin anahtarı, daha fazla niyet belirlemeye başlamaktadır. Ne kadar çok niyet ederseniz, hayatınız o kadar değişmeye başlar.

Çoğu insan, sadece deneyimlerine dayanarak belirli bir şekilde düşünür, davranır ve hisseder. Yani zihindedir, kalbi devrede değildir. Bu sebeple zihinde kalmak sadece olanların sürekli tekrar etmesine sebep olur.

Titreşiminiz yani yaydığınız enerjinin frekansı hayatınızda ne deneyimleyeceğinizi belirler ve bu titreşim nasıl düşündüğünüz, davrandığınız ve hissettiğinizin sonucudur.

Alttaki görselde hangi duygunun, hangi frekansta olduğunu görebilirsiniz. Gördüğünüz üzere ARZU niyetten yani İSTEKLİLİKTEN daha düşük bir frekansa sahiptir. Bu sebeple niyet etmek Frekansınızı yükselten bir etkiye de sahiptir. Frekansınız ne kadar yüksekse isteklerinize kavuşma olasılığın o kadar yüksek olur.

Daha fazla niyet belirlediğinizde,

Düşünme,

Harekete geçme

Hissetme

şeklinizi değiştirirsiniz. Sonuç olarak hayatınızı değiştirirsiniz. Ne kadar çok niyet ederseniz, hayatınızda isteğiniz şeylerin olma olasılığını o kadar artırırsınız.

Niyetlerinizi gerçek güce kavuşturmanın ana noktalarını anlamak ve uygulamak çok önemlidir:
  • Arzu ve Niyet arasındaki fark
  • Niyetleri rutininize adapte etmenin gücü (Segment niyet)
  • Net Düşüncelerin Gücü
Şimdi gelin ilk olarak, Arzu ve Niyet arasında farka bakalım. Hayatınızda bir şey olmasını arzuladığınızda bu şeye sahip olmadığınızı vurgularsınız. Bu yokluk bilincini yaratır. Güç, Arzu duymakta değil, niyette yatar.

Niyet, yaşamak istediğiniz her şeyin titreşimiyle hizalanma sürecini başlatır. Deneyimlemek istediğiniz olasılığın şu anda gerçek olduğunu varsaymanızı sağlar. Yokluk değil, varlık bilincini tetikler. Niyet, istediğiniz şeyle bağlantı kurmanıza olanak sağlar ve aksiyonu tetikler. Niyetle, harekete geçmek kolaydır. Ama Arzu alanından eylemde bulunduğunuzda, eylemleriniz istediğiniz şeye sahip olmadığınız gerçeğini yansıtacaktır. Ve bu da isteğiniz şeyle aynı frekansta olmamanıza ve harekete geçememenize sebep olacaktır.

Niyet ise, doğru enerji ile harekete geçmenizi sağlar. Burada kritik olan niyetlerinizi sizin için doğal bir durum olacak şekilde oluşturmanızdır. Eğer size imkansız gibi geliyorsa ya da ona bağımlanma yaratıp mevcut anınızda şükür enerjisinde değilde şikayet ve tatsız bir ruh hali içindeyseniz, ulaşmak isteğiniz hedef sizden uzaklaşır.
Niyetle, istediğiniz her şey zaten size ait gibi hissetmelisiniz, sadece arzuda kalınırsa onunla bulunduğunuz yer ile olmak istediğiniz yer arasında büyük bir boşluk varmış gibi hissedersiniz.
Kritik konu, niyet ettiğiniz şeye zaten sahipmişsiniz gibi hissetmektir. Neye niyet ediyorsanız edin, onun zaten sizin doğal bir parçanız olduğunu hissedin. Ve bol imgeleme yapıp hayal ederken içine 5 duyu katın.

Örnek vermek gerekirse

Ben 2020 yılında kendi işimi kurmak istiyorum.

Yerine

2020 yılında keyifle ve bol bereketle kendi işimi kurmaya niyet ediyorum.

Deyin ve duygularınızı ve muhtemel pozitif hislerinizi de hissederek imgeleme yapmaya, yani hayal etmeye başlayın. Bunu gece yatağa yatıp uyumadan hemen önce yaparsanız çok daha etkili olacaktır.

Peki niyet ediyorum demeye nasıl kendimizi alıştıracağız?

Bunu, günlük yaşamınıza niyet etmeyi ekleyerek yapabilirsiniz. Buna Segment yani bölüm niyetleri denir ve Abraham Hicks tarafından geliştirilen güçlü bir süreçtir.

Gününüzü birçok segmente ayrılabilirsiniz. Uyanmak bir segmenttir, işe gitmek bir segmenttir, öğle yemeği yemek bir segmenttir, arkadaşınızla konuşmak bir segmenttir vb. Bu kulağa küçük bir şey gibi geliyor, ancak bunu gününüze uygulamaya başlarsanız hayatınız kesinlikle değişecektir.

Çoğu insanın otomatik pilot zihinde gününü yaşamaya devam eder, ancak Segment Niyetleme bunu atlamanızı sağlar. Bir seferde bir milyon şeye dikkatinizi çekmek yerine (otomatik pilot zihin), Segment Niyetleme , odak noktanızı netlik, hassasiyet ve güçle birleştirerek daha dar bir konuya odaklanmanıza olanak sağlar.

Bu süreci istikrarlı bir şekilde yaptığınızda, bugün belirlediğiniz niyetlerle yarını önceden yaratmış olursunuz. Bugün size olanların çoğu, geçmişte düşündüklerinizin bir sonucudur. Bu nedenle, herhangi bir görev için odaklanmış bir niyet belirlediğinizde, şu andaki çekim noktanızı değiştirirsiniz, böylece gelecekte kendinizi hayat ettiğiniz herneyse onun frekansı ile eleştirip hayatınıza çekersiniz.

Bu sürecin son kısmı Net Düşünceler ile ilgilidir. Niyet, netlik ile iç içe olduğunda, arındırılmış ve güçlü hale gelir.

Net Düşünceleri geliştirmenin yolu her gün meditasyon yapmaktır. Sadece her gün düşüncelerinizi gözlemlemeye başlayın. Bu zihninizi temizleyecektir. Net bir zihne sahip olmak, tüm enerjinizi bir kerede tek bir şeye odaklamanızı sağlar. Enerjiniz dağıldığında, niyetinizin fazla gücü olmaz. Düşüncelerinizi temizleme niyeti, niyetlerinize gerçek güç katmak için her gün meditasyon yapmaya niyeti edin.Varoluş gücünü keşfetmiş insanların hayatlarının kolay olmasının nedeni, düşüncelerini durdurmayı başarması yani meditasyonu hayatlarına dahil etmiş olmalarıdır.

Evet Dostlar, okuduğunuz üzere niyet etmek çok önemlidir. Onu hayatınıza davet edin.

Özgürce ve bütünün hayrına olacak şekilde istediğiniz hayatı yaşamaya başlarsınız. Benim özelikle son 5 yıldır yapmayı başardığım gibi…

Sonsuz Sevgilerimle

Nihal

nihal altunsüzer
Yazar Hakkında

1978 Adana doğumlu, evli ve 2 çocuklu biriyim. 2022’de ailemle Amerika’ya taşındık. Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldum, 16 yıl yöneticilik yaptım. Profesyonel yaşam ve öğrenci koçuyum. 2022’de aile içi iletişim kitabımı yayımladım. Çalışmalarımı ve eğitimlerimi online sürdürüyorum.